Laura van Dolron

Liefhebben II
wo 10 feb ’27 20:30
wo 10 feb ’27
20:30
  • wo 10 feb ’27
    20:30
    Kleine Zaal
    Kaartverkoop vanaf ma 18 mei ’26 10:00

Warm en troostrijk monument voor de liefde en de mensen die we missen.

In 2014 maakte Laura van Dolron het lovend ontvangen ‘Liefhebben’, een niet-wetenschappelijk onderzoek naar het enige wat er echt toe doet.

Al tien jaar speelt zij het stuk één keer per jaar als monument voor de liefde en de mensen die we missen. Voor ‘Liefhebben II’ zocht Laura opnieuw naar de liefde in haar hart, haar omgeving en de wereldgeschiedenis. Grootse daden en kleine verhalen rijgt zij tot een ketting van liefde en ontroering. Zo luisterde ze een gesprek af van drie vrouwen tijdens een schrijfworkshop in een klooster. Een van hen vertelde over het meisje van zes dat ze verloor. Er viel een stilte en Laura’s hart brak. Waarom vroeg niemand naar de naam van het meisje? Of naar haar lievelingsknuffel? Waarom gaf niemand deze moeder de kans haar kind even tot leven te wekken in woorden?

‘Liefhebben II’ wordt een warme, troostrijke avond, voor iedereen die liefheeft en ooit iemand verloor. Een collage van liefdesverhalen, waarbij we door onze tranen heen lachen.

De Standaard ⭐️⭐️⭐️⭐️:
“Van Dolron brengt haar theater als een warm bad. Zo zit je ook te kijken. Een en al rustige overlevering. Het gevoel van er gewoon bij te mogen zijn als kleine mislukkende mens.”

Theaterkrant ⭐️⭐️⭐️⭐️:
“Het publiek kan zich geliefd wetend naar huis begeven.”

Credits

Concept en tekst: Laura van Dolron | spel: Laura van Dolron en gasten | dramaturgie: Céline Buren

Zet mij op de wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje

Inschrijven voor onze nieuwsbrief