Firma Mes
-
di 10 feb ’2620:30Kleine Zaal
1 Normaal € 20,00 CJP/ CK € 18,00
‘Medicijn’ neemt je mee in een wereld van pillen, spuiten, geld en liefde. Met hypnotiserende livemuziek en scherpe humor tonen Firma Mes en schrijver Maurits de Bruijn je in een mix van fictie en documentaire welke realiteit er achter onze medicijnen schuilgaat.
We volgen de jonge Jeffrey, die in 1999 de diagnose hepatitis C krijgt. Tegelijk duiken we op basis van interviews achter de schermen bij het farmaceutisch bedrijf dat over het genezende, maar peperdure medicijn beschikt. Sleutelfiguren uit de keten van medicijnontwikkeling komen voorbij: van idealistische laborant tot gewiekste investeerder. Parallel ontvouwt zich het liefdesverhaal tussen Jeffrey en zijn partner Max, in een periode waarin Jeffrey steeds zieker wordt. Wanneer het medicijn in 2014 eindelijk op de Nederlandse markt verschijnt, ontstaat er maatschappelijke discussie over de prijs. Hoeveel is een mensenleven waard? Wie gaat dat betalen? En komt het medicijn op tijd bij Jeffrey terecht? Een ontluisterende theateravond over ons gezondheidsstelsel.
Volkskrant (****)
“Overtuigend en sterk gespeeld”
“Medicijn is een onderkoeld journalistiek verhaal dat vooral de emotionele kant laat zien van dit dilemma, overtuigend gespeeld en daarom zo sterk.”
“Een ethische kwestie, vermengd met een individueel drama. ‘Medicijn’ duikt diep in de farmaceutische industrie.”
Theaterkrant
“Een emotionele blik op de pijn van slachtoffers van de inhaligheid van Big Pharma.”
“Prachtig traceert Maurits de Bruijn in zijn tekst hoe het voelt om je geliefde aan een ziekte te verliezen.”
“Fjodor Jozefzoon steelt in de eerste scènes van de voorstelling de show als drag-queen persona Britney Houston. Het resultaat is zeer overtuigend: als Houston windt Jozefzoon het publiek moeiteloos om zijn vinger, en weet hij precies de combinatie van onaantastbare dominantie en warme moederlijkheid neer te zetten die de performancevorm kenmerkt. Hij verliest daarbij ook de politieke dimensie van drag als emancipatietheater niet uit het oog, door het uitvoerig over racisme en seksisme te hebben.”
“Daan van Dijsseldonk excelleert in een scène die door merg en been gaat.”
Credits
Concept: Firma Mes | tekst: Maurits de Bruijn | regie: Thomas Schoots | spel: Daan van Dijsseldonk, Lindertje Mans e.a. | compositie en livemuziek: Marc Alberto
Foto: onbekend