Origin
-
wo 1 mei ’2420:15Grote Zaal
Stoel Normaal € 29,50 CJP/CK € 27,50
Ed Wubbe haalt twee bijzondere choreografen naar Nederland, die van ‘Origin’ een opwindende voorstelling maken, met invloeden uit Chinese, Israëlische en moderne dans. In Nederland zijn de jonge makers Gong Xingxing en Lior Tavori nog onbekend, maar dat gaat snel veranderen.
Gong Xingxing maakt een nieuw dansstuk dat het uiterste van de dansers vraagt, vanwege de combinatie van fysieke controle, techniek en sierlijke ontspanning. Door de voelbare emotionele lading weet zij de aandacht van de kijker stevig vast te houden. Xingxing behoort tot een nieuwe generatie choreografen die in China op succesvolle wijze moderne dans naar een groter publiek brengt.
Dat geldt ook voor de Israëlische choreograaf Lior Tavori die, behalve voor zijn eigen gezelschap, veel stukken maakt voor Chinese dansgezelschappen. Door de combinatie
van volksdans en moderne dans spat het dansplezier van zijn nieuwe choreografie af.
Credits
werk van: Gong Xingxing en Lior Tavori
foto: Bas Czerwinski