< terug
SAINT AMOUR ITALIA met o.a. Irene Lamponi, Francesco Pacifico, Ilja Leonard Pfeijffer, Sandro Veronesi en Herman Koch - Behoud de Begeerte
Grote Zaal
- normaal
- € 25,00
- vrienden
- € 25,00
- CJP
- € 23,00
met Sandro Veronesi - Francesco Pacifico - Irene Lamponi - Arjen Lubach - Herman Koch - Ilja Leonard Pfeijffer - Thom Hoffman e.a.
Saint Amour is zeer bijzonder en uniek literair evenement rond liefde en Italië met grote namen, ondersteund met prachtige filmfragmenten en muziek. Alleen rond Valentijn in slechts in zeven theaters te zien, waaronder Junushoff.
Met de Italiaanse schrijvers Sandro Veronesi (‘Kalme chaos’, 'In de ban van mijn vader', 'XY'), Francesco Pacifico (‘Geschiedenis van mijn puurheid’), de Italiaanse actrice Irene Lamponi sluiten de Italofielen Arjen Lubach, Herman Koch, dichter Ilja Leonard Pfeijffer en acteur Thom Hoffman zich aan in de liefdeskaravaan.
Muziek van Transparant en filmfragmenten brengen u helemaal in de Italiaanse sfeer, met o.a. bewerkingen van de grandioos virtuoze Vivaldi. Graindelavoix zingt Italiaanse liefdesliederen.
Met Piet Piryns als uw 'maestro delle cerimonie'.
D.m.v. simultaanvertaling zijn de Italianen uitstekend te volgen.
Persquote
"(...) een zinnenprikkelende cocktail die lang nawerkt" (NRC Handelsblad)
Saint Amour wordt uitgebracht door Stichting Behoud de Begeerte en is een jaarlijks terugkerend evenement rond Valentijn over liefde en begeerte - steeds met andere grote schrijvers en artiesten - dat slechts in enkele steden te zien is. Saint Amour wordt de “Rolls-Royce van de literaire avonden” genoemd en laat zien dat literatuur in al zijn genres op een podium kan worden gebracht. Dit is de zevende keer dat zij met een Valentijnsprogramma in enkele theaters te zien zijn.
www.saintamour.nl
Arjen Lubach
foto: Merlijn Doornernik
Irene Lamponi
foto: Gelya Bogatishcheva
Herman Koch
Thom Hoffman
Transparant
foto: Phile Deprez
Ilja Leonard Pfeijffer
foto: Gelya Bogatishcheva
Francesco Pacifico
foto: Giulia Rossi
Sandro Veronesi
foto: Roeland Fossen
Graindelavoix
foto: Phile Deprez
Voor de zevende editie reist Saint Amour Nederland naar de bakermat van de liefde: la bella Italia. Er zijn meesters en leerlingen in de kunst van het verleiden, en het meesterschap begon zonder twijfel daar, in het land van Berlusconi en la Cicciolina, maar ook: van Catullus en Casanova.
Azzurri
Sandro Veronesi, die met Kalme chaos de prestigieuze Premio Strega won, leest uit zijn nieuwe roman XY een grappig verhaal over de verwoestende invloed van achterdocht op het liefdesleven. Met Geschiedenis van mijn puurheid schreef Francesco Pacifico een boek over de fanatieke katholiek Piero Rosini, die zijn ‘puurheid’ op het spel zet voor de wulpse heupbewegingen van zijn schoonzus Ada. Tijdens Saint Amour krijgen Pacifico en Veronesi het gezelschap van hun Nederlandse collega’s Herman Koch, Arjen Lubach en Ilja Leonard Pfeijffer. Italofielen Koch en Lubach brengen een tekst waarin de twee thema’s van deze voorstelling, liefde en Italië, een prominente rol spelen. Pfeijffer, die op de fiets naar Italië reed en in Genua bleef hangen, schreef speciaal voor Irene Lamponi de theatermonoloog La pace denunciata. De Italiaanse actrice laat het Nederlandse publiek voor het eerst kennismaken met Pfeijffers Italiaans werk en brengt ook een tekst van de Italiaanse dichter Gabriele D’Annunzio. Acteur Thom Hoffman declameert klassieke Latijnse teksten, o.a. van de reeds genoemde Catullus, de allereerste liefdesdichter. In het Latijn, welteverstaan.
Cinema e musica
Saint Amour is als vanouds niet alleen een literair programma. Muziek en filmfragmenten brengen het publiek in de gepaste sfeer, in dit geval: de Italiaanse. Transparant brengt bewerkingen van de grandioos virtuoze Vivaldi en graindelavoix zorgt samen met Muntagna Nera voor Italiaanse levensliederen. Vaste waarde Piet Piryns is voor de gelegenheid geen presentator, maar maestro delle cerimonie. Saint Amour Italia, een recept voor vervoering en verovering.